Založ si blog

Neschopnosť OĽANO riadiť, argumentovať a vznik nových našich ľudí.

Práve som dopozeral reláciu „Téma dňa“, ktorú na TA3 moderoval Peter Bielik. V jej druhej časti diskutovali dvaja diskutujúci a to Mgr. Matúš Šutaj Eštok a Mgr. Lukáš Kyselica, ktorý v minulosti pôsobil ako vedúci vyšetrovacieho tímu „GORILA“, pričom v súčasnosti je členom Klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností a za uvedený klub je členom Výboru NR SR pre  obranu a bezpečnosť.

Diskusia bola o závažnej téme a to prebiehajúcom boji v policajných zložkách.

Aj keď ide o závažnú tému, nebudem sa k nej podrobne vyjadrovať, nakoľko každý mohol danú reláciu priamo pozerať, či neskôr sledovať z webu.

Zaujala ma skôr tá skutočnosť, ako vystupoval zástupca OĽANO p. Kyselica. Jeho účasť v danej diskusii bola úplne zbytočná, nakoľko sa zmohol len na pár ledva súvisiacich viet. Nielenže nebol schopný zmysluplne reagovať na zavádzajúce tvrdenia jeho oponenta Mgr. Eštoka. On dokonca nebol schopný reagovať na nič. Len si tam tak pekne mlčal. Tento človek bol v diskusnej relácii úplne zbytočne. Musím priznať, že to nebolo jeho prvé vystúpenie, ktoré som mal možnosť sledovať. Aj tie ostatné boli o ničom. Zamrmlal pár slov a to bolo všetko. Nebudem a ani nemôžem posudzovať inteligenčné vlastnosti diskutujúceho. Je však staré príslovie, ktoré hovorí, že nemému decku ani vlastná mama nerozumie.

Už rozumiem prečo vyšetrovací tím GORILA, pri množstve pracovníkov a prostriedkov ktorými po roky vyšetrovania disponoval a disponuje vyšetril jedno „VEĽKÉ NIČ“! Ak sú tam všetci na úrovni ich bývalého vedúceho vyšetrovacieho tímu, tak sa tomu niet čo čudovať! Kto takýto mimoriadne schopný tím utvoril, by mal byť potrestaný za mrhanie finančných prostriedkov tohto štátu. Samozrejme, ak to nebolo úmyselné, aby sa nikdy na nič oficiálne neprišlo. V tom prípade, by to bola perfektná práca a dobrá kombinácia pri výbere jeho pracovníkov.

Má to však aj inú stránku. To takýto ľudia zastupujú tento národ v NR SR a podieľajú sa na návrhoch a prijímaní nových zákonov? Takýto ľudia sú členovia tak dôležitých výborov NR SR, ako pre obranu a bezpečnosť, ústavoprávneho výboru, či iných dôležitých výborov a inštitúcií? Môžeme sa potom čudovať, že to v našom štáte vyzerá tak, ako to vyzerá?

Je evidentné, že OĽANO nemá žiadnych odborníkov, lebo nemá žiadnu poriadnu členskú základňu kde by si ich vychovalo a kde by mohlo v prípade, že nejakého potrebuje aj siahnuť. Je to vidieť na nekompetentnosti takmer každého ich politika a keď použijem slovo nekompetentnosti, som mimoriadne slušný.

Nečudujme sa, že keď v súčasnosti náš štát riadia takýto odborníci, sme tam, kde sme.

Aby nedošlo k omylu, v plnom podporujem boj proti korupcii, ktorá tu bola po dlhé roky a otravovala život v našom štáte. Neželám si návrat našich ľudí, avšak nemôžem sa stotožniť s tým, čo sa tu deje a ako nekompetentne je riadený náš štát! Okrem toho mám taký dojem, že to ide dookola, nakoľko  sa podľa mňa zas začínajú vracať „noví“ naši ľudia, no z opačnej strany.

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629116x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie