Založ si blog

Spravodlivosť na slovenský spôsob. Pre sudkyňu za úplatok podmienka, u iného za zeleninu 5 rokov natvrdo.

 

To čo sa deje na Slovensku, je výsmechom všetkým poctivým obyvateľom tejto krajiny.

Skutočne tu nefunguje nič tak, ako by malo s Slovensko stále viac a viac upadá.

Čo povedať na posledné „výčiny“ spravodlivosti na Slovensku.

 

Korupcia na žilinskom súde „za peňažné úplatky PODMIENKA pre sudkyňu“!

V týchto dňoch sa médiách objavili informácie, že emeritná sudkyňa krajského súdu v Žiline, M. Urbanová sa priznala ku korupcii, za čo bola odsúdená za tento zločin na „3 roky PODMIENEČNE“!!!  Z pohľadu obyčajného človeka, podmienečné odsúdenie, v podstate nie je žiadny trest.

 

Korupcia na úrade práce v Piešťanoch „za tašku zeleniny 5 rokov natvrdo“ pre obyčajného človeka!

Obdobne, ako v hornom prípade, aj tu bola v nedávnych dňoch odsúdená osoba za korupciu. Išlo o bývajú riaditeľku menovaného úradu, ktorá prijala ako úplatok tašku zeleniny s paradajkami, či reďkovkami. Za uvedené bola odsúdená na „5 rokov NEPODMIENEČNE“!!! Na rozdiel od horného prípadu, toto už môžeme považovať za trest.

 

Tak toto sa nemôže stať ani v Hornej Volte. Sudkyňa, ktorá sa priznala ku korupcii dostane len 3 roky podmienečne a riaditeľka, ktorá zobrala tašku zeleniny, dostane 5 rokov nepodmienečné!!! Nezdá sa Vám, že to malo byť opačne?!

Máme tu zasa chránené kategóriu osôb a to „sudcov „. Ako sa hovorí vrana vrane oko nevykole. To nikoho na ministerstve spravodlivosti, či generálnej prokuratúre (no tam by som to chápal, lebo prokurátorovi je srdcu blízky zrejme len § 363) vôbec nezaujíma? To im nekole oči, čo tie súdu stvárajú!!! A ževraj ich treba nechať len tak, že oni „sudcovia“ sa očistia samí. No vidíme ako.

A ešte perlička, emeritná sudkyňa M.Urbanová, ktorá dostala za branie úplatku podmienku a predtým vypovedala, odmietla vypovedať k svojej kolegyni sudkyni E.Kyselovej, ktorá je taktiež obvinená z brania úplatku, pričom sa vyjadrila, že teraz už to nie je o nej. Preto bolo navrhnuté čítanie jej výpovede z prípravného konania. Takže keď sa jej to prepieklo prakticky takmer bez trestu, tak už si bola istá a k svojej kolegyni nevypovedala. Je vidieť, že jej morálka, ako i morálka niektorých sudcov, je skutočne na vysokej úrovni.

A ako pekne sa očisťujú, jedna radosť – skôr by som povedal, že sa postupne vyfarbujú!

 

 

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne 100% tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Zdroj:

1 – https://dennikn.sk/minuta/2503195/

2 – https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/597587-emeritnu-sudkynu-urbanovu-odsudili-na-trojrocny-podmienecny-trest/

3 – https://dennikn.sk/minuta/2979018/?ref=inm

4 – https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/636694-exsefku-uradu-prace-v-piestanoch-odsudili-na-pat-rokov-uplatkom-mala-byt-aj-zelenina/

Platy ministrov vzlietli, zatiaľ čo platy občanov klopýtajú!

11.02.2024

V posledných dňoch nám tu robí tak opozícia, ako i koalícia nepekné divadlo. Opozícia v parlamente a koalícia v televízii. Správanie oboch nie je hodné nielen poslanca, či štátneho úradníka, ale ani tej najposlednejšej persóny, ktorá mená charakter, ani žiadne morálne zásady. Klame ako jedna, tak i druhá strana. Na obhajobu svojich tvrdení a v snahe dosiahnuť svoj cieľ [...]

Keď jeden tvrdí, že sú bombardované civilné a druhý vojenské ciele!

30.12.2023

V minulosti som na svoj blog v Pravde písal pomerne často a mal som svojich čitateľov, s ktorými som sa delil o svoje názory. Od doby, čo som napísal pár článkov vzťahujúcich sa k Ukrajine som nadobudol dojem, že s mojimi článkami vo vzťahu k čítanosti, či diskusným príspevkom bolo manipulované a to tak, že boli takpovediac „upozaďované“ a to i vrátane [...]

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Russia Ukraine War hadí ostrov dobytie

Politici si pripomenuli dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu

24.02.2024 19:14

Ukrajina nebojuje len za seba, ale za celý demokratický svet. Podpora Ukrajiny je naďalej dôležitá.

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Poľský arcibiskup Dziega odstúpil po krytí sexuálneho zneužívania

24.02.2024 19:10

Poľské médiá už dlho informovali o obvineniach z ľahostajnosti a krytia pedofilov v katolíckej cirkvi.

poliačik

Poliačik: GLOBSEC sa na Ukrajine pozerá do budúcnosti

24.02.2024 18:45

Ako pomáha GLOBSEC na Ukrajine a čo považuje za najväčšie výzvy budúcnosti krajiny?

Ruský vojak, vojna na Ukrajine, mŕtvy vojak, Andriivka

Rusi prišli o 350 000 vojakov, ale straty nahradili, uvádza britská rozviedka

24.02.2024 18:45

Potvrdené straty ruskej techniky presahujú 2 700 tankov a 5 000 bojových vozidiel a obrnených transportérov.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 1082893x
Priemerná čítanosť článkov: 6603x

Autor blogu

Kategórie