Založ si blog

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil  v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v taškách. Vraždu mal údajne nariadiť priamo saudskoarabský princ, ktorý v svojej krajine vládne neobmedzenou mocou.

 

Túto vraždu jednoznačne odsúdil celý svet. Avšak USA, ktoré boli dovtedy so Saudkou Arábiou vo veľmi priateľskom vzťahu pre ich čulé kontakty v oblasti obchodovania s ropou a zbraňami, zaviedli voči nej len symbolické sankcie. Zrejme si nechceli pokaziť kladné obchodné saldo. Však „biznis je biznis“, čo tam nejaká vražda.

 

Čo sa však stalo.

Svet prišiel do krízy a USA súrne potrebovali, aby im ich verný spojenec Saudská Arábia začal dodávať viac ropy. Bolo to také dôležité, že USA prezident Biden sa rozhodol osobne navštíviť saudskoarabského korunného princa. Stalo sa však to, čo nik nečakal. Korunný princ sa s ním moc nebavil a jeho požiadavkám nevyhovel. Súhlasil len s dodaním nejakých pár symbolických tankerov, no nie toho, čo požadoval Biden.  To sa stalo snáď po prvý krát, že USA nebolo vyhovené. Keď USA prezident odchádzal, rozhodne mu nebolo do spevu a ani tanca. Nemyslím tým jeho vek, ale ako pochodil.

USA požadovali od Saudskej arábie, aby neznižovala ťažbu ropy, nakoľko by to nahrávalo Rusku. Žiaľ ani v tomto bode im Saudská Arábia nevyhovela. Takže Biden mal nad čím rozmýšľať.

 

Dnes sa dozvedáme, že americká administratíva navrhuje vo vzťahu k predmetnej vražde pre saudskoarabského vodcu „IMUNITU“ !!! Tak to by hádam nik nečakal. A ako pekne to zdôvodňujú. Však zdôvodniť sa dá všetko.

Tu vidíme pravú tvár USA. Pokiaľ ide o biznis, tak tam nemôžu byť prekážkou žiadne hodnoty. Je úplne jedno, či je to ľudský život, či porušovanie ľudských práv. Biznis je biznis a všetko ostatné musí ísť z cesty.

Je zaujímavé, že o tejto informácii som sa v slovenskej tlači nedočítal a nepočul som o nej zatiaľ ani v slovenských TV programoch. To je tá sloboda informácií a objektívne informovanie na slovenský spôsob. O danom som čítal v českej tlači a počul v českej televízii.

 

 

Zdroj:

  1. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/mohamed-bin-salman-mbs-saudska-arabie-dzamal-chasukdzi-usa-biden-imunita.A221118_094024_zahranicni_bro
  2. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3544493-bidenova-vlada-navrhla-imunitu-pro-saudskoarabskeho-korunniho-prince-v-pripadu-vrazdy
  3. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3535906-washington-prehodnoti-spojenectvi-se-saudskou-arabii-snizeni-produkce-ropy-nahrava

 

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany  žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!

20.07.2024

Priatelia mi poslali niekoľko zaujímavých videí. Avšak ani nemuseli. V poslednej dobe sa s nimi akoby vrece roztrhlo! Ukazujú ťažký život Ukrajincov, ktorí museli utiecť pred vojnou do Európy. Ani tak sa nepozastavujem nad životným štýlom tých, čo žijú v Monaku, Švajčiarsku a iných vyspelejších štátoch Európy. Skôr ma zaujali tí, ktorí žijú u nás, či s nami [...]

Prudký obrat ZELENSKÉHO – pozýva Rusko na mierové jednania!

17.07.2024

Ešte pred pár dňami boli tí, čo vyzývali k mieru a podporovali mierové jednania na Ukrajine, nazývaní oficiálnymi mienkotvornými médiami ,teda nechvaľne známym mainstreamom, hercami a inou obdobnou progresívnou časťou spoločnosti ,rôznymi posmešnými a urážlivými pomenovaniami. V Českej republike im dokonca vymysleli posmešné pomenovanie „CHCIMÍROVIA„. [...]

Arogancia v priamom prenose!

15.07.2024

Práve prebieha tlačová konferencia hnutia PS za účasti jeho predsedu p. Michala Šimečku DPhil. Je neskutočné, čo títo mladí borci, ktorí zastupujú značnú časť Slovenska predviedli. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie pána Šimečku, ktorý v svojom preslove doslova uviedol že „Nie sme tu preto, aby sme vláde pomáhali„! Toto jeho vyjadrenie je jasným [...]

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 182
Celková čítanosť: 1153785x
Priemerná čítanosť článkov: 6339x

Autor blogu

Kategórie