Založ si blog

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil  v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v taškách. Vraždu mal údajne nariadiť priamo saudskoarabský princ, ktorý v svojej krajine vládne neobmedzenou mocou.

 

Túto vraždu jednoznačne odsúdil celý svet. Avšak USA, ktoré boli dovtedy so Saudkou Arábiou vo veľmi priateľskom vzťahu pre ich čulé kontakty v oblasti obchodovania s ropou a zbraňami, zaviedli voči nej len symbolické sankcie. Zrejme si nechceli pokaziť kladné obchodné saldo. Však „biznis je biznis“, čo tam nejaká vražda.

 

Čo sa však stalo.

Svet prišiel do krízy a USA súrne potrebovali, aby im ich verný spojenec Saudská Arábia začal dodávať viac ropy. Bolo to také dôležité, že USA prezident Biden sa rozhodol osobne navštíviť saudskoarabského korunného princa. Stalo sa však to, čo nik nečakal. Korunný princ sa s ním moc nebavil a jeho požiadavkám nevyhovel. Súhlasil len s dodaním nejakých pár symbolických tankerov, no nie toho, čo požadoval Biden.  To sa stalo snáď po prvý krát, že USA nebolo vyhovené. Keď USA prezident odchádzal, rozhodne mu nebolo do spevu a ani tanca. Nemyslím tým jeho vek, ale ako pochodil.

USA požadovali od Saudskej arábie, aby neznižovala ťažbu ropy, nakoľko by to nahrávalo Rusku. Žiaľ ani v tomto bode im Saudská Arábia nevyhovela. Takže Biden mal nad čím rozmýšľať.

 

Dnes sa dozvedáme, že americká administratíva navrhuje vo vzťahu k predmetnej vražde pre saudskoarabského vodcu „IMUNITU“ !!! Tak to by hádam nik nečakal. A ako pekne to zdôvodňujú. Však zdôvodniť sa dá všetko.

Tu vidíme pravú tvár USA. Pokiaľ ide o biznis, tak tam nemôžu byť prekážkou žiadne hodnoty. Je úplne jedno, či je to ľudský život, či porušovanie ľudských práv. Biznis je biznis a všetko ostatné musí ísť z cesty.

Je zaujímavé, že o tejto informácii som sa v slovenskej tlači nedočítal a nepočul som o nej zatiaľ ani v slovenských TV programoch. To je tá sloboda informácií a objektívne informovanie na slovenský spôsob. O danom som čítal v českej tlači a počul v českej televízii.

 

 

Zdroj:

  1. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/mohamed-bin-salman-mbs-saudska-arabie-dzamal-chasukdzi-usa-biden-imunita.A221118_094024_zahranicni_bro
  2. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3544493-bidenova-vlada-navrhla-imunitu-pro-saudskoarabskeho-korunniho-prince-v-pripadu-vrazdy
  3. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3535906-washington-prehodnoti-spojenectvi-se-saudskou-arabii-snizeni-produkce-ropy-nahrava

 

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany  žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

Dvaja gejovia utýrali na smrť iba 13 ročného chlapca.

12.11.2022

Dvaja gejovia v Česku „UTÝRALI NA SMRŤ“ iba 13-ročného chlapca! Nie je tomu tak dávno, čo došlo v Bratislave, pred barom Tepláreň k tragickej udalosti pri ktorej boli zavraždení dvaja členovia komunity LGBTI. Táto nešťastná udalosť, ktorú je potrebné jednoznačne odsúdiť a spraviť všetko, aby sa podobné činy bez rozdielu na komunitu neopakovali, [...]

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629066x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie