Založ si blog

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil  v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v taškách. Vraždu mal údajne nariadiť priamo saudskoarabský princ, ktorý v svojej krajine vládne neobmedzenou mocou.

 

Túto vraždu jednoznačne odsúdil celý svet. Avšak USA, ktoré boli dovtedy so Saudkou Arábiou vo veľmi priateľskom vzťahu pre ich čulé kontakty v oblasti obchodovania s ropou a zbraňami, zaviedli voči nej len symbolické sankcie. Zrejme si nechceli pokaziť kladné obchodné saldo. Však „biznis je biznis“, čo tam nejaká vražda.

 

Čo sa však stalo.

Svet prišiel do krízy a USA súrne potrebovali, aby im ich verný spojenec Saudská Arábia začal dodávať viac ropy. Bolo to také dôležité, že USA prezident Biden sa rozhodol osobne navštíviť saudskoarabského korunného princa. Stalo sa však to, čo nik nečakal. Korunný princ sa s ním moc nebavil a jeho požiadavkám nevyhovel. Súhlasil len s dodaním nejakých pár symbolických tankerov, no nie toho, čo požadoval Biden.  To sa stalo snáď po prvý krát, že USA nebolo vyhovené. Keď USA prezident odchádzal, rozhodne mu nebolo do spevu a ani tanca. Nemyslím tým jeho vek, ale ako pochodil.

USA požadovali od Saudskej arábie, aby neznižovala ťažbu ropy, nakoľko by to nahrávalo Rusku. Žiaľ ani v tomto bode im Saudská Arábia nevyhovela. Takže Biden mal nad čím rozmýšľať.

 

Dnes sa dozvedáme, že americká administratíva navrhuje vo vzťahu k predmetnej vražde pre saudskoarabského vodcu „IMUNITU“ !!! Tak to by hádam nik nečakal. A ako pekne to zdôvodňujú. Však zdôvodniť sa dá všetko.

Tu vidíme pravú tvár USA. Pokiaľ ide o biznis, tak tam nemôžu byť prekážkou žiadne hodnoty. Je úplne jedno, či je to ľudský život, či porušovanie ľudských práv. Biznis je biznis a všetko ostatné musí ísť z cesty.

Je zaujímavé, že o tejto informácii som sa v slovenskej tlači nedočítal a nepočul som o nej zatiaľ ani v slovenských TV programoch. To je tá sloboda informácií a objektívne informovanie na slovenský spôsob. O danom som čítal v českej tlači a počul v českej televízii.

 

 

Zdroj:

  1. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/mohamed-bin-salman-mbs-saudska-arabie-dzamal-chasukdzi-usa-biden-imunita.A221118_094024_zahranicni_bro
  2. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3544493-bidenova-vlada-navrhla-imunitu-pro-saudskoarabskeho-korunniho-prince-v-pripadu-vrazdy
  3. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3535906-washington-prehodnoti-spojenectvi-se-saudskou-arabii-snizeni-produkce-ropy-nahrava

 

 

 

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany  žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Dôchodok – bez slov.

20.11.2023

Zdroj: TikTok: Radka0673 – [...]

Žobračenka?

13.11.2023

Prišiel rok 1989. Štrngalo sa kľúčmi a ľudia boli plní eufórie. Politici nám sľubovali druhé Švajčiarsko a švajčiarske dôchodky. Od tej doby uplynulo približne 34 rokov. Sme v NATO a EÚ. Aká je však realita? Sme najhorším štátom v EÚ! Predbieha nás už dokonca aj Ukrajina. Máme nefunkčné zdravotníctvo, problémové školstvo, nedostatočnú sociálnu politiku, [...]

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 1070623x
Priemerná čítanosť článkov: 6609x

Autor blogu

Kategórie