Založ si blog

Európska únia nás systematicky ničí

 

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty!

Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov?

Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej obyvateľov.

Čas bežal a z EÚ sa stal jeden neforemný „MOLOCH“, ktorý ničí celú Európu. Vedie ju stále viac do chudoby, nenávisti a vojne.

 • Prijíma nezmyslené sankcie proti Rusku, ktoré však v skutočnosti nepostihujú Rusko, ale „ju samotnú“. Uvrhujú tak milióny obyvateľov EÚ do neistoty a biedy.
 • Nenávistným správaním podporuje nenávisť medzi národmi.
 • Dodávkami zbraní Ukrajine predlžuje vojnu, vytvára podmienky pre ďalšie nezmyselné zabíjanie, ničenie domov a ľudské utrpenie. Naproti tomu o mier sa vôbec nezaujíma.
 • Prijíma nezmyselné opatrenia, ktoré nikomu nepomôžu.
 • Prejavujú sa snahy o obmedzovanie pozície menších štátov, v dôsledku čoho by tieto nemohli ovplyvňovať jej rozhodnutia a boli by tam len do počtu.
 • Vyzerá to tak, ako keby boli jej predstavitelia platení za to, že budú pre EÚ a jej obyvateľov robiť len to najhoršie.
 • Skrátka ,ak to pôjde takto ďalej, nielenže nás EÚ pravdepodobne dovedie cielene do ďalšej svetovej vojny, ale menšie štáty i zničí.

Pri vzniku EÚ a jej postupnom rozširovaní, vznikalo v Európe veľmi silné ekonomické zoskupenie, s obrovskou kúpnou silou, ktoré bolo minimálne „rovnocennou“ protiváhou USA. Dalo sa predpokladať, že EÚ sa postupne zastabilizuje i vojensky, prostredníctvom vlastnej armády.  Tým by sa EÚ v rámci sveta, stala jednou z popredných ekonomík a stabilizátorov.

To však  nemohli pripustiť USA. Nemohli dopustiť, aby s nimi EÚ jednala z pozície „rovnocenného“ partnera. Nemohli pripustiť, aby si EÚ vytvorila vlastnú armádu a zrušila základne NATO. Pre istotu si to USA ešte „duplicitne“ poistili vojenskými zmluvami s jednotlivými štátmi EU, v ktorých už nefigurujú, ako NATO, ale samostatne ako USA.

Stačí si pozrieť svetové štatistiky zamerané na ekonomiku, prípadne porovnať štatistiky EÚ a USA. Jednoznačne tam vidíme prudký“ nárast ekonomiky USA a pokles ekonomiky EÚ. Európska ekonomika sa rozpadá a USA ekonomika na tom profituje.

Politici sa vyhovárajú, že na vine veľkej „inflácie“ v EÚ je vojna na  Ukrajine. Nie! Príčinou sú nezmyselné sankcie ,ktoré EÚ prijíma voči Rusku! Je to celé postavené na hlavu. My nemáme dovážať ruský plyn, aby sme podporili Ukrajinu, no Ukrajina si ho smelo dováža. My nemáme dovážať ruský ropu, no Ukrajina si ju smelo dováža.

Najvtipnejšie je však to, že viacero týchto surovín, v rámci nezmyslených sankcií nebudeme kupovať od Ruska, ale ich budeme v mnohých prípadoch kupovať od iných štátov, ktoré ich budú v mnohých prípadoch nakupovať od Ruska. Takže ruský plyn a ropa k nám pôjdu cez 2 – 3 priekupníkov s tým, že budú niekoľkonásobne drahšie.

Z tohto prípadu vidíme „prudkú inteligenciu“ vedúcich predstaviteľov EÚ. Myslím si, že by nekonali inak, keby im niekto zaplatil za zničenie EÚ.

 

No a pozrime sa kto z toho ťaží?

 • Kto sa môže tešiť, že nebude mať proti sebe ekonomicky vyspelého, pevného a zjednoteného partnera, ktorého pri jednaniach nebude môcť „ošklbávať“.
 • Kto sa teší, že dané štáty ovláda vojensky, nakoľko sa tieto o seba nedokážu postarať?
 • Kto sa teší, že ryžuje a má doslova „Zlaté eldorádo“ z dodávok plynu a ropy?

No a čerešnička nakoniec.

Jedno z nedávnych bláznivých rozhodnutí EÚ, bolo prestať odoberať ropu z Ruska. Síce sme si vybavili nejaký ten mesiac predĺženie odberu, tu nás však potešili naši „bratia“ Ukrajinci, do ktorých pchá takmer celý svet miliardy, materiálnu a zdravotnícku pomoc, vojenskú, no hlavne zbrane.

Zrejme im dávame málo, nakoľko, aby sme neboli smutní, oznámili, že nám zvyšujú tranzitné poplatky za ropu z Ruska prepravovanú ropovodom Družba za tento rok až o 51% (uvedené zvýšenia sú po druhom zvýšení tento rok).

Ešte že u nás sú plne funkčné nemocnice, starobince, školy a dôchodcovia nemajú čo s peniazmi robiť.  Prehadzujú ich vidlami. Výhodou je, že u nás „zrejme“ nie je žiadna inflácia, takže čo tam po nejakom zvýšení za prepravu.  Ozaj a ktože im to spustil pred pár rokmi reverzný tok, keď im Rusi zastavili – nebolo to Slovensko a niečo ho to stálo? Zrejme však stačí, že Ukrajinu nezištne podporujeme, vojensky, materiálne i finančne. Pekne sa nám to vracia.

 

No a čo naši politici?

Prezidentka je len figúrka, ktorou ťahá na šachovnici niekto iný a všetci vieme, kto. No a čo naša vláda?  Jej predseda je prostá a neschopná osoba, bez rozhľadu neschopná riadiť na konský povoz. A naša slávna vláda spolok neschopných osôb, ktoré každým svojím rozhodnutím nás zatláčajú stále viac a viac do bahna beznádeje.

 

Je nejaká nádej?

Moc optimisticky to nevidím, nakoľko ani v prípade volieb nie je koho voliť. Fico je skutočne najlepší politik, akého sme tu mali, no to čo vytvoril počas svojej vlády je hrozné. Takže po voľbách sa asi nič nezmení.

 

 

Zdroj:

 1. https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96052342-bloomberg-ukrajina-sa-chysta-zdrazit-tranzit-ropy-pre-slovensko-a-madarsko

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany  žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!

20.07.2024

Priatelia mi poslali niekoľko zaujímavých videí. Avšak ani nemuseli. V poslednej dobe sa s nimi akoby vrece roztrhlo! Ukazujú ťažký život Ukrajincov, ktorí museli utiecť pred vojnou do Európy. Ani tak sa nepozastavujem nad životným štýlom tých, čo žijú v Monaku, Švajčiarsku a iných vyspelejších štátoch Európy. Skôr ma zaujali tí, ktorí žijú u nás, či s nami [...]

Prudký obrat ZELENSKÉHO – pozýva Rusko na mierové jednania!

17.07.2024

Ešte pred pár dňami boli tí, čo vyzývali k mieru a podporovali mierové jednania na Ukrajine, nazývaní oficiálnymi mienkotvornými médiami ,teda nechvaľne známym mainstreamom, hercami a inou obdobnou progresívnou časťou spoločnosti ,rôznymi posmešnými a urážlivými pomenovaniami. V Českej republike im dokonca vymysleli posmešné pomenovanie „CHCIMÍROVIA„. [...]

Arogancia v priamom prenose!

15.07.2024

Práve prebieha tlačová konferencia hnutia PS za účasti jeho predsedu p. Michala Šimečku DPhil. Je neskutočné, čo títo mladí borci, ktorí zastupujú značnú časť Slovenska predviedli. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie pána Šimečku, ktorý v svojom preslove doslova uviedol že „Nie sme tu preto, aby sme vláde pomáhali„! Toto jeho vyjadrenie je jasným [...]

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 182
Celková čítanosť: 1153602x
Priemerná čítanosť článkov: 6338x

Autor blogu

Kategórie