Založ si blog

Európska únia nás systematicky ničí

 

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty!

Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov?

Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej obyvateľov.

Čas bežal a z EÚ sa stal jeden neforemný „MOLOCH“, ktorý ničí celú Európu. Vedie ju stále viac do chudoby, nenávisti a vojne.

 • Prijíma nezmyslené sankcie proti Rusku, ktoré však v skutočnosti nepostihujú Rusko, ale „ju samotnú“. Uvrhujú tak milióny obyvateľov EÚ do neistoty a biedy.
 • Nenávistným správaním podporuje nenávisť medzi národmi.
 • Dodávkami zbraní Ukrajine predlžuje vojnu, vytvára podmienky pre ďalšie nezmyselné zabíjanie, ničenie domov a ľudské utrpenie. Naproti tomu o mier sa vôbec nezaujíma.
 • Prijíma nezmyselné opatrenia, ktoré nikomu nepomôžu.
 • Prejavujú sa snahy o obmedzovanie pozície menších štátov, v dôsledku čoho by tieto nemohli ovplyvňovať jej rozhodnutia a boli by tam len do počtu.
 • Vyzerá to tak, ako keby boli jej predstavitelia platení za to, že budú pre EÚ a jej obyvateľov robiť len to najhoršie.
 • Skrátka ,ak to pôjde takto ďalej, nielenže nás EÚ pravdepodobne dovedie cielene do ďalšej svetovej vojny, ale menšie štáty i zničí.

Pri vzniku EÚ a jej postupnom rozširovaní, vznikalo v Európe veľmi silné ekonomické zoskupenie, s obrovskou kúpnou silou, ktoré bolo minimálne „rovnocennou“ protiváhou USA. Dalo sa predpokladať, že EÚ sa postupne zastabilizuje i vojensky, prostredníctvom vlastnej armády.  Tým by sa EÚ v rámci sveta, stala jednou z popredných ekonomík a stabilizátorov.

To však  nemohli pripustiť USA. Nemohli dopustiť, aby s nimi EÚ jednala z pozície „rovnocenného“ partnera. Nemohli pripustiť, aby si EÚ vytvorila vlastnú armádu a zrušila základne NATO. Pre istotu si to USA ešte „duplicitne“ poistili vojenskými zmluvami s jednotlivými štátmi EU, v ktorých už nefigurujú, ako NATO, ale samostatne ako USA.

Stačí si pozrieť svetové štatistiky zamerané na ekonomiku, prípadne porovnať štatistiky EÚ a USA. Jednoznačne tam vidíme prudký“ nárast ekonomiky USA a pokles ekonomiky EÚ. Európska ekonomika sa rozpadá a USA ekonomika na tom profituje.

Politici sa vyhovárajú, že na vine veľkej „inflácie“ v EÚ je vojna na  Ukrajine. Nie! Príčinou sú nezmyselné sankcie ,ktoré EÚ prijíma voči Rusku! Je to celé postavené na hlavu. My nemáme dovážať ruský plyn, aby sme podporili Ukrajinu, no Ukrajina si ho smelo dováža. My nemáme dovážať ruský ropu, no Ukrajina si ju smelo dováža.

Najvtipnejšie je však to, že viacero týchto surovín, v rámci nezmyslených sankcií nebudeme kupovať od Ruska, ale ich budeme v mnohých prípadoch kupovať od iných štátov, ktoré ich budú v mnohých prípadoch nakupovať od Ruska. Takže ruský plyn a ropa k nám pôjdu cez 2 – 3 priekupníkov s tým, že budú niekoľkonásobne drahšie.

Z tohto prípadu vidíme „prudkú inteligenciu“ vedúcich predstaviteľov EÚ. Myslím si, že by nekonali inak, keby im niekto zaplatil za zničenie EÚ.

 

No a pozrime sa kto z toho ťaží?

 • Kto sa môže tešiť, že nebude mať proti sebe ekonomicky vyspelého, pevného a zjednoteného partnera, ktorého pri jednaniach nebude môcť „ošklbávať“.
 • Kto sa teší, že dané štáty ovláda vojensky, nakoľko sa tieto o seba nedokážu postarať?
 • Kto sa teší, že ryžuje a má doslova „Zlaté eldorádo“ z dodávok plynu a ropy?

No a čerešnička nakoniec.

Jedno z nedávnych bláznivých rozhodnutí EÚ, bolo prestať odoberať ropu z Ruska. Síce sme si vybavili nejaký ten mesiac predĺženie odberu, tu nás však potešili naši „bratia“ Ukrajinci, do ktorých pchá takmer celý svet miliardy, materiálnu a zdravotnícku pomoc, vojenskú, no hlavne zbrane.

Zrejme im dávame málo, nakoľko, aby sme neboli smutní, oznámili, že nám zvyšujú tranzitné poplatky za ropu z Ruska prepravovanú ropovodom Družba za tento rok až o 51% (uvedené zvýšenia sú po druhom zvýšení tento rok).

Ešte že u nás sú plne funkčné nemocnice, starobince, školy a dôchodcovia nemajú čo s peniazmi robiť.  Prehadzujú ich vidlami. Výhodou je, že u nás „zrejme“ nie je žiadna inflácia, takže čo tam po nejakom zvýšení za prepravu.  Ozaj a ktože im to spustil pred pár rokmi reverzný tok, keď im Rusi zastavili – nebolo to Slovensko a niečo ho to stálo? Zrejme však stačí, že Ukrajinu nezištne podporujeme, vojensky, materiálne i finančne. Pekne sa nám to vracia.

 

No a čo naši politici?

Prezidentka je len figúrka, ktorou ťahá na šachovnici niekto iný a všetci vieme, kto. No a čo naša vláda?  Jej predseda je prostá a neschopná osoba, bez rozhľadu neschopná riadiť na konský povoz. A naša slávna vláda spolok neschopných osôb, ktoré každým svojím rozhodnutím nás zatláčajú stále viac a viac do bahna beznádeje.

 

Je nejaká nádej?

Moc optimisticky to nevidím, nakoľko ani v prípade volieb nie je koho voliť. Fico je skutočne najlepší politik, akého sme tu mali, no to čo vytvoril počas svojej vlády je hrozné. Takže po voľbách sa asi nič nezmení.

 

 

Zdroj:

 1. https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96052342-bloomberg-ukrajina-sa-chysta-zdrazit-tranzit-ropy-pre-slovensko-a-madarsko

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany  žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem, pričom som si vedomí, že je porušením medzinárodného práva. Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Dôchodok – bez slov.

20.11.2023

Zdroj: TikTok: Radka0673 – [...]

Žobračenka?

13.11.2023

Prišiel rok 1989. Štrngalo sa kľúčmi a ľudia boli plní eufórie. Politici nám sľubovali druhé Švajčiarsko a švajčiarske dôchodky. Od tej doby uplynulo približne 34 rokov. Sme v NATO a EÚ. Aká je však realita? Sme najhorším štátom v EÚ! Predbieha nás už dokonca aj Ukrajina. Máme nefunkčné zdravotníctvo, problémové školstvo, nedostatočnú sociálnu politiku, [...]

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

protest, ušp, sas, kdh, ps

Tisíce ľudí zaplnili Námestie slobody. Opozícia zvolala protest proti rušeniu špeciálnej prokuratúry

07.12.2023 18:00, aktualizované: 19:40

Slovensko pred zásahmi do fungovania právneho štátu varovala aj eurokomisia, súhlasili s ňou aj USA, čo pobúrilo Fica.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 1070607x
Priemerná čítanosť článkov: 6609x

Autor blogu

Kategórie