Založ si blog

Platy ministrov vzlietli, zatiaľ čo platy občanov klopýtajú!

V posledných dňoch nám tu robí tak opozícia, ako i koalícia nepekné divadlo. Opozícia v parlamente a koalícia v televízii. Správanie oboch nie je hodné nielen poslanca, či štátneho úradníka, ale ani tej najposlednejšej persóny, ktorá mená charakter, ani žiadne morálne zásady.

Klame ako jedna, tak i druhá strana. Na obhajobu svojich tvrdení a v snahe dosiahnuť svoj cieľ používajú vedome skreslené, či úplne nepravdivé fakty a pritom sa ani nezačervenajú. Normálnemu človeku sa musí obracať žalúdok.

No a korunu tomu nasadí koalícia, ktorej vláda si odsúhlasí pod rúškou zvýšenia tzv. „paušálnych náhrad“ neprimerane vysoké platy pre jej ministrov vrátane jej predsedu. Keby to bolo nejakých 500 €, čo tiež nie je zanedbateľný peniaz, ale aby premiér miesto 6.500 € dostával až 11.000 €, tak to je sila! Tak je to aj s podpredsedami vlády, ktorí miesto 6.000 € budú dostávať 10.000 €. Nezaostali ani ostatní členovia vlády, ktorým sa plasty zvyšujú na 8.600 €.  Z toho je vidieť, že vláda sa vie postarať a o koho, to si odpovedzte sami. No ale Slovensko je na tom evidentne moc dobre keď si to môžu dovoliť.

No a tie infantilné odôvodnenia, že to robia pre to nakoľko si musia “ uhrádzať náklady na cestovanie do regiónov ako obyčajní smrteľníci, teda z vlastného vrecka, pričom  stav je neprijateľný“ sú skutočne nehodné inteligentného človeka. Leda že by si mysleli, že tí pre ktorých sú takéto odôvodnenia určené nie sú dostatočne inteligentní a „zožerú“ to.

  • Už vidím, ako ministri jeden za druhým trpezlivo čakajú v rade na autobusovej stanici v Bratislave na príchod ich diaľkového spoja.  Po zakúpení lístkov, si voľný čas krátia čítaním dennej tlače. Po príchode autobusu nastúpia a pohodlne sa usadia. Počas cesty jeden z nich dokonca vstane, aby uvoľnil miesto mamičke s malým dieťaťom, ktorá potrebuje viac miesto na jeho opatrenie.  Po niekoľkých hodinách cestovania vysmiaty a oddýchnutí ministri  umožňujú vystúpiť bežným zákazníkom a potom vystupujú i oni. Ich administratíva vystupuje skromne za nimi. Jediní, ktorí sa predbehli boli ochrankári. Následne tajomníci ministrov zisťujú ktoré miestne spoje im môžu dopraviť do miesta, kde sa bude konať výjazdové zasadanie vlády. Po ukončení zasadania sa ministri presúvajú taxíkmi do hotela v ktorom sú ubytovaní. Je tu však problém. Mesto nemá toľko taxíkov, koľko je ministrov, takže niektorí musia čakať pokiaľ sa taxíky s prvými zákazníkmi vrátia. Len minister športu sa rozhodol, že on to dá peši. V hoteli si ministri objednajú držkovú  polievku, ….. .
  • Keďže si asi každý z nás vie predstaviť, koľko museli ministri za autobus a jedlo platiť (nakoľko ich tam neodviezla za štátne kolóna limuzín, využívajúca „tzv.“ práva výsostnej jazdy a na výjazdovom zasadaní si museli platiť všetky výdaje, ako strava a podobne), odôvodnenie takého rapídneho navýšenia ich platov formou tzv. paušálnych náhrad, je len logické a plne akceptovateľné.

Je pravda, že sa objavilo ešte jedno veľmi inteligentné odôvodnenie a to, že poslanci typu Pročka a jemu podobní nerobia v parlamente v podstate nič užitočné, len vykrikujú a dehonestujú túto inštitúciu a pritom brali väčší plat, ako ministri vlády.

  • No tak tu je jednoduchá pomoc. Nie zvyšovať plat členom vlády, ale naopak znižovať plat poslancom. Tým docielime požadovaný efekt, že poslanci budú zarábať menej, ako členovia vlády. No, ale toto riešenie zrejme nie je priechodné.

Keby naši poslanci vrátane našej vlády robili skutočne to čo majú a snažili sa robiť v prospech nášho štátu a jeho občanov verím,  že by im každý doprial aj 10 krát vyššie platy. Skutočnosť je však úplne iná.

V tomto štáte je takmer všetko čo má nejakú hodnotu, vybudované ešte za socializmu. Žiaľ ani to sa neudržiava a nemodernizuje. Tak sme sa dostali do stavu tesne pred kolapsom. Nefunkčné zdravotníctvo (niet lekárov, sestier, na vyšetrenie sa čaká aj viac ako rok, rozpadajúce sa nemocnice, ……), rozpadajúce sa železnice (havárie, vykoľajenia, zlý stav tratí, meškania, …..), problémové školstvo (zlý systém, málo učiteľov, …..), mosty v havárijnom stave, za 30 rokov nevieme postaviť diaľnice, …….. .

 

Zdroj:

  1. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/698635-vlada-si-zvysila-mzdy-mesacne-ministri-dostanu-o-tisice-eur-viac-ficovi-plat-stupne-na-11-tisic-eur/

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Boli v ňom použité i prvky fikcie. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

 

 

Keď jeden tvrdí, že sú bombardované civilné a druhý vojenské ciele!

30.12.2023

V minulosti som na svoj blog v Pravde písal pomerne často a mal som svojich čitateľov, s ktorými som sa delil o svoje názory. Od doby, čo som napísal pár článkov vzťahujúcich sa k Ukrajine som nadobudol dojem, že s mojimi článkami vo vzťahu k čítanosti, či diskusným príspevkom bolo manipulované a to tak, že boli takpovediac „upozaďované“ a to i vrátane [...]

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Dôchodok – bez slov.

20.11.2023

Zdroj: TikTok: Radka0673 – [...]

Russia Ukraine War hadí ostrov dobytie

Politici si pripomenuli dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu

24.02.2024 19:14

Ukrajina nebojuje len za seba, ale za celý demokratický svet. Podpora Ukrajiny je naďalej dôležitá.

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Poľský arcibiskup Dziega odstúpil po krytí sexuálneho zneužívania

24.02.2024 19:10

Poľské médiá už dlho informovali o obvineniach z ľahostajnosti a krytia pedofilov v katolíckej cirkvi.

poliačik

Poliačik: GLOBSEC sa na Ukrajine pozerá do budúcnosti

24.02.2024 18:45

Ako pomáha GLOBSEC na Ukrajine a čo považuje za najväčšie výzvy budúcnosti krajiny?

Ruský vojak, vojna na Ukrajine, mŕtvy vojak, Andriivka

Rusi prišli o 350 000 vojakov, ale straty nahradili, uvádza britská rozviedka

24.02.2024 18:45

Potvrdené straty ruskej techniky presahujú 2 700 tankov a 5 000 bojových vozidiel a obrnených transportérov.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 1082895x
Priemerná čítanosť článkov: 6603x

Autor blogu

Kategórie