Založ si blog

Už sme to malé Švajčiarsko?

Prišiel rok 1989, starý systém padá a k moci sa dostáva nový. Spoločnosť ovláda hnutie VPN a k moci sa  postupne dostáva HZDS. Jeho predseda p. Mečiar, ktorý sa stal (po M.Číčovi)  premiérom novovzniklého Slovenského štátu (rok 1990) nám sľúbil, že teraz tu budeme mať „Malé Švajčiarsko„, len si musíme chvíľu utiahnut opasky!  Všetci sme boli plní entuziazmu a očakávaní lepšej budúcnosti.

Od danej doby už uplynulo dlhých 34 rokov. A čo sme dosiahli? Len to uťahovanie opaskov. Možno ani to by nebolo až tak zlé, keby sa tie opaky každoročne neuťahovali viac a viac. Už mi to pripomína ako ten skeč v ktorom učil muž svojho oslíka „nejesť“, no a keď ho to už konečne naučil oslík zdochol od hladu.

Problémy nemajú len obyvatelia, tie sú v každej sfére či je to zdravotníctvo, školstvo, starosť o dôchodcov, rozpadajúca sa infraštruktúra (mosty, žteleznice, …), za takmer 40 rokov sme nedokázali vybudovať „jednu“ diaľnicu cez Slovensko, …… .

O nič lepšia situácia nie je ani v občianskom spolužití, kde sa spoločnosť čoraz viac polarizuje a jednotlivé strany sa začínajú nenávidieť. To tu nikdy nebolo!

Ako sme neskôr zistili to pomyselné Švajčiarsko mali vždy len tí čo boli pri moci za Mečiara, Dzurindu a nasledujúcich vlád. To Švajčiarsko mali hlavne z rozpredaja štátneho majetku, ktorý sa predával pod cenu a obdobných činností (akých, to si vie každý domyslieť).  Preto sme tam kde sme!

No ja si takto Švajčiarsko nepredstavujem!

Aby som mohol viac priblížiť kde je Švajčiarsko a kde Slovensko, prikladám tabuľku EUROSTATU. Ako vidíte, z hodnotených štátov sme zaujali veľmi pekné až „posledné miesto“.

Myslíte si, že je to v poriadku?

 


Zdroj: Eurostat (Zverejnené na TikTok 20.6.2024)

 

Zdroj:

  1. Eurostat (Zverejnené na TikTok 20.6.2024 na linku: https://www.tiktok.com/@trader20.sk/video/7382237491148999968?_r=1&_t=8nMtQRAfbAe )

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že nie sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!

20.07.2024

Priatelia mi poslali niekoľko zaujímavých videí. Avšak ani nemuseli. V poslednej dobe sa s nimi akoby vrece roztrhlo! Ukazujú ťažký život Ukrajincov, ktorí museli utiecť pred vojnou do Európy. Ani tak sa nepozastavujem nad životným štýlom tých, čo žijú v Monaku, Švajčiarsku a iných vyspelejších štátoch Európy. Skôr ma zaujali tí, ktorí žijú u nás, či s nami [...]

Prudký obrat ZELENSKÉHO – pozýva Rusko na mierové jednania!

17.07.2024

Ešte pred pár dňami boli tí, čo vyzývali k mieru a podporovali mierové jednania na Ukrajine, nazývaní oficiálnymi mienkotvornými médiami ,teda nechvaľne známym mainstreamom, hercami a inou obdobnou progresívnou časťou spoločnosti ,rôznymi posmešnými a urážlivými pomenovaniami. V Českej republike im dokonca vymysleli posmešné pomenovanie „CHCIMÍROVIA„. [...]

Arogancia v priamom prenose!

15.07.2024

Práve prebieha tlačová konferencia hnutia PS za účasti jeho predsedu p. Michala Šimečku DPhil. Je neskutočné, čo títo mladí borci, ktorí zastupujú značnú časť Slovenska predviedli. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie pána Šimečku, ktorý v svojom preslove doslova uviedol že „Nie sme tu preto, aby sme vláde pomáhali„! Toto jeho vyjadrenie je jasným [...]

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 182
Celková čítanosť: 1153710x
Priemerná čítanosť článkov: 6339x

Autor blogu

Kategórie