EÚ a Zelenský sa dožadujú jednania s Putinom?

Došlo k tomu v čo niektorí dúfali už dlhšiu dobu a iní zas dúfali, že sa to nestane. Áno došlo k priamemu telefonickému rozhovoru medzi prezidentom USA  a Ruska, teda prezidentom D.Trumpom a prezidentom V.Putinom, ktorý bol venovaný problematike ukončenia vojnového konfliktu na Ukrajine. Rozhovor sa konal bez účasti „nelegitímneho“ prezidenta Ukrajiny V.Zelenského.

 

Nebudem sa ani tak venovať samotnému rozhovoru, nakoľko toho sú plné spravodajské kanály po celom svete.

 

Skôr ma zaujali okolnosti ale hlavne reakcia na daný rozhovor. Konkrétne ide o reakciu EU a reakciu Zelenského.

 

EÚ zareagovala veľmi zvláštne! Prečo zvláštne? No predsa preto, že doposiaľ prehlasovala a tvrdila, že s Putinom sa nejedná a keby s ním bol náhodou niekto jednal, napríklad čo i len o počasí, „roznosila by ho v zuboch“, ako zloducha a nepriateľa EÚ, ba celého ľudstva. Bol by to vyvrheľ. Premiér Fico by o tom asi vedel niečo povedať.

Dokonca útočila na tých, ktorí chceli aby sa na Ukrajine vojna skončila a za tým účelom chceli jednať o mieri. Také niečo nebolo prípustné nielen vykonať, ale ani o tom hovoriť. To isté platilo a platí aj o istej časti našich politikov a to hlavne progresívcov liberálov a s nimi spolčenými komunitami.

Vedenie EÚ, vrátane našich progresívnych poslancov, ako i prograsívno-liberálnej časti našej politickej scény hlásalo heslá v štýle:

  • S Putinom sa nejedná!
  • Putin je vrah!
  • Putin je agresor!
  •  Putin je stelesnené zlo!
  • Putin …………. !
  • O mieri nie je možné s Putinom jednať!
  • Putin musí opustiť okupované územia!
  • Musí …………… !

Rozumiem tomu nakoľko každý má svoj názor a EÚ bola v ňom principiálna. Otázkou je, či bol jej názor správny.  Nerozumiem však tomu,prečo sa teraz zrazu domáha jednaní s Putinom?  Však tieto jednania tvrdohlavo od počiatku konfliktu odmietala A teraz sa tlačí do jednaní a uvádza, že sa ich musí zúčastňovať aj ona. Prečo, keď ich doposiaľ odmietala a robila všetko pre to, aby a nekonali?

To žiarli na Trumpa a bojí sa, že jeho rokovania budú úspešné? Bojí sa, že to bude Trump, ktorý všetkým vojnovým štváčom ukáže, že mier sa dal a dá dohodnúť a že nemuseli byť zbytočne obetované stotisíce ľudských životov. Bojí sa, že množstvu ľudí sa otvoria oči?

Asi toľko k reakcii EÚ. No a zaujímavá bola aj reakcia Zelenského! Ten s Putinom odmietal jednať, dokonca prijala aj zákon, ktorý to každému zakazoval. No a po Trumpovom rozhovore s Putinom, sa mu zrazu zachcelo s Putinom komunikovať a domáha sa účasti na ďalších rozhovoroch medzi menovanými štátnikmi.

 

No uvidíme, ako to všetko skončí. Možno Trumpov prístup pomôže situáciu vyriešiť, možno nie. Dúfam však, že sa vzájomné zabíjanie medzi dvomi susediacimi štátmi skončí a oddýchne si aj Európa.

 

 

Zdroj:

  • https://www.youtube.com/watch?v=BYn90mjx25o
  • https://www.youtube.com/watch?v=1LFkWIOHtlw
  • a desiatky iných.

 

 

Predošlé blogy, týkajúce sa zaujímavých tém, ktorý mali medzi čitateľmi značný ohlas:

 

 

Vyhlásenie:
Tento článok vyjadruje len názory, či úvahy autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase, z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje z jeho strany žiadne neomylné tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Blog môže taktiež len zdieľať informácie o ktorých bloger nemá dôvod pochybovať, že sú pravdivé.

Som jednoznačne proti každej vojne. Vo vzťahu k vojne na Ukrajine, túto nepodporujem a ani neschvaľujem. 

Taktiež som proti vedomému šíreniu nepravdivých informácií.

No a na záver, vtip je vtip a slúži na zasmiatie, či pre dobrú náladu, aj keď niekedy môže odrážať krutú pravdu.

Manipulatívne monštrum ničiace podstatu demokracie.

28.05.2025

Ako som už uviedol v predošlom blogu prezidentské voľby ktoré sa nedávno konali v Rumunsku niesli všetky znaky manipulácie. Začalo sa to zrušením výsledkov prvého kola prezidentských volieb v ktorom ich jasný favorit a miláčik ľudu G.Simion jednoznačne vyhral. Malo to však jednu chybu, nebol orientovaný probruselsky! To si však Brusel nemohol dovoloiť a tak robil čo [...]

Môžeme ešte vôbec hovoriť o demokracii?

23.05.2025

V súčasnosti Európu ovláda proti ruské šialenstvo a iné negatívne trendy či smery, ktoré len poškodzujú život bežných európanov až to budí dojem, že je to organizované s cieľom zničiť Európu. Jedným z tých najnegatívnejších je tzv. green deal, známejší aj pod označením „zelené šialenstvo„. Preto sa EÚ viac ako predtým snaží dosiahnuť čo [...]

Neuveriteľné. Vyspelé Slovensko 15, 5 km a rozvojová krajina Burkina Faso 3 000 km.

11.05.2025

Naše oznamovacie prostriedky v súčasnej dobe poskytujú informácie zamerané na dianie na Ukrajine, čo je vzhľadom k nášmu susedstvu s daným štátom logické (aj keď o objektívnosti a komplexnosti nimi poskytovaných informácií sa dá minimálne pochybovať). Obdobne je to s konfliktom v ktorom je priamo zainteresovaný Izrael. V svete sa však dejú aj iné veľmi dôležité veci, [...]

Carsten Breuer

Z Berlína znie: Musíme sa stať motorom odstrašovania voči Rusku v Európe

31.05.2025 10:09

Hlavný inšpektor nemeckých ozbrojených síl Carsten Breuer obhajuje výrazný nárast výdavkov na obranu krajiny.

Robert Kaliňák /  Robert Fico /

Fico a Kaliňák hovorili o stabilizácii armády. Karas: Opak je pravdou, minister hrubo zavádzal

31.05.2025 09:54

Ak sa platy policajtov vyrovnajú tým vojenským, dôjde k útlmu náboru a možno aj k odchodu vojakov do polície, odhaduje exminister.

Kostol Male Teriakovce

Starobylý kostol čaká záchrana. Vnútro chrámu ukrýva tajomstvá čakajúce na odhalenie

31.05.2025 09:00

Napriek archeologickým výskumom nenápadný kostolík ešte určite ukrýva tajomstvá.

včely

Po nehode kamióna uniklo 250 miliónov včiel, polícia vydala varovanie

31.05.2025 08:55

Niektorí včelári prenajímajú svoje úle farmárom, ktorí potrebujú hmyz na opeľovanie svojich plodín.