Založ si blog

Jeden zadok – Dve stoličky!

 

Sú dokonca také „zadky“, ktoré v minulosti potrebovali až 3 stoličky.

 

Že tomu nerozumiete? Tak Vám to vysvetlím! V predchádzajúcom volebnom období nielen Matovič, Remišová, ale takmer celá opozícia oprávnene kritizovali koalíciu, že sú medzi nimi poslanci, ktorí sedia na dvoch, či dokonca až troch stoličkách. Mali na mysli starostov, primátorov, či šéfov samosprávnych krajov, ktorí sa dostali do parlamentu, pričom si ponechali aj svoje pôvodné funkcie komunálnych politikov.

Čo sa však stalo po nedávnych voľbách? Opäť sa tam dostali poslanci a tento raz aj z novej koalície, s tak širokými zadkami, že sa im nezmestia na jednu stoličku, ale potrebujú aj dve. Mohol by som to povedať aj inak, ako si to ľudia bežne medzi sebou hovoria, no radšej ostávam slušný.

Je evidentné, že dobre sa kritizuje cudzí, ale keď sa to týka mňa, alebo člena mojej strany, tak ostávam ticho, alebo dokonca tvrdím, že je to všetko v poriadku. Prípadne sa nájdu aj takí, ktorí dokážu obhájiť aj neobhájiteľné a tvrdia, že je to veľmi výhodné spojenie funkcií.

Mám tu ešte jedno krásne vyjadrenie primátora Hlohovca M.Kollára, ktorý po zvolení za poslanca na otázku, či bude stíhať prácu poslanca NR SR súbežne s prácou primátora odpovedal v tom zmysle, že je na to zvyknutý, lebo práca primátora si vyžaduje 7 dní do týždňa, takže je na to zvyknutý. Toto vyjadrenie mi silno pripomína jazykové „perly“ bývalého predsedu parlamentu A.Danka. Takže pán novozvolený poslanec bude robiť ako primátor „až 7 dní v týždni“ a okrem toho bude robiť aj v parlamente. Tak to potom aj vyzerá.

Chcete príklad z praxe? Ešte sa volebné obdobie ani poriadne nezačalo a v parlamente prebiehalo dôležité hlasovanie o „schválení programového vyhlásenia vlády“ a tým i rozhodnutia, či bude novomenovanej vláde vyjadrená dôvera, alebo nie. Poslankyňa Alexandra Pivková za stranu „Za ľudí“ svoj hlas však koalícii, ktorú v parlamente zastupuje „NEDALA“. Pýtate sa prečo, no preto, lebo musela byť ako primátorka Lučenca na zasadnutí v meste kde je starostkou (vyjadrenie J.Šeligu, na RTVS v relácii o 5 minút dvanásť).

Takže to je krásny príklad toho, ako si budú plniť novozvolení poslanci sediaci na dvoch stoličkách svoje povinnosti. Robia si z nás dobrý deň a mi im to roky tolerujeme.

Možno raz príde skutočne nová kultúra a poslanci tu budú pre ľudí,  ale asi to bude až po tom keď im to tolerovať prestaneme.

Ako vidíme najširšie zadky z novej koalície majú práve poslanci „OĽANO“ a poslanci „Za ľudí“, teda strán, ktoré nás presviedčali o serióznosti.

Záverom uvediem zopár tých výnimočných, ktorým jedna stolička nestačí:

 

 • Strana „OĽANO“
  • Primátorka Poltára, Martina Brisudová.
  • Primátorka Skalice, Anna Mierna.
  • Primátor Turčianskych Teplíc, Igor Husa.
  • Starostka obce Chmeľnica, Zita Pleštinská.
  • Starostka obce Kunerád, Monika Kavecká.

 

 • Strana „Za ľudí“
  • Primátor Hlohovca, Miroslav Kollára.
  • Primátorka Lučenca, Alexandra Pivková.
  • Primátor Nitry, Marek Hattas.

 

 • Strana „Sme rodina“
  • Zástupca starostu v Bratislava – Dúbravka, Luboš Krajčír.

 

 • Strana „ĽSNS“
  • Primátor Soboty, Jozef Šimko.

 

 • Strana „Smer-SD“
  • Primátor L.Mikuláša, Ján Blcháč.
  • Primátor Michaloviec, Viliam Zahorčák.
  • Primátor Kežmarku, Ján Ferenčák.

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

HOAX Zelenskyj Cherson Video

HOAX: Šíri sa zmanipulované video z návštevy Volodymyra Zelenského v Chersone

30.11.2022 17:55

Zvuková stopa pôvodného videa sa líši od zmanipulovanej verzie.

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629077x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie