Založ si blog

Jeden zadok – Dve stoličky!

 

Sú dokonca také „zadky“, ktoré v minulosti potrebovali až 3 stoličky.

 

Že tomu nerozumiete? Tak Vám to vysvetlím! V predchádzajúcom volebnom období nielen Matovič, Remišová, ale takmer celá opozícia oprávnene kritizovali koalíciu, že sú medzi nimi poslanci, ktorí sedia na dvoch, či dokonca až troch stoličkách. Mali na mysli starostov, primátorov, či šéfov samosprávnych krajov, ktorí sa dostali do parlamentu, pričom si ponechali aj svoje pôvodné funkcie komunálnych politikov.

Čo sa však stalo po nedávnych voľbách? Opäť sa tam dostali poslanci a tento raz aj z novej koalície, s tak širokými zadkami, že sa im nezmestia na jednu stoličku, ale potrebujú aj dve. Mohol by som to povedať aj inak, ako si to ľudia bežne medzi sebou hovoria, no radšej ostávam slušný.

Je evidentné, že dobre sa kritizuje cudzí, ale keď sa to týka mňa, alebo člena mojej strany, tak ostávam ticho, alebo dokonca tvrdím, že je to všetko v poriadku. Prípadne sa nájdu aj takí, ktorí dokážu obhájiť aj neobhájiteľné a tvrdia, že je to veľmi výhodné spojenie funkcií.

Mám tu ešte jedno krásne vyjadrenie primátora Hlohovca M.Kollára, ktorý po zvolení za poslanca na otázku, či bude stíhať prácu poslanca NR SR súbežne s prácou primátora odpovedal v tom zmysle, že je na to zvyknutý, lebo práca primátora si vyžaduje 7 dní do týždňa, takže je na to zvyknutý. Toto vyjadrenie mi silno pripomína jazykové „perly“ bývalého predsedu parlamentu A.Danka. Takže pán novozvolený poslanec bude robiť ako primátor „až 7 dní v týždni“ a okrem toho bude robiť aj v parlamente. Tak to potom aj vyzerá.

Chcete príklad z praxe? Ešte sa volebné obdobie ani poriadne nezačalo a v parlamente prebiehalo dôležité hlasovanie o „schválení programového vyhlásenia vlády“ a tým i rozhodnutia, či bude novomenovanej vláde vyjadrená dôvera, alebo nie. Poslankyňa Alexandra Pivková za stranu „Za ľudí“ svoj hlas však koalícii, ktorú v parlamente zastupuje „NEDALA“. Pýtate sa prečo, no preto, lebo musela byť ako primátorka Lučenca na zasadnutí v meste kde je starostkou (vyjadrenie J.Šeligu, na RTVS v relácii o 5 minút dvanásť).

Takže to je krásny príklad toho, ako si budú plniť novozvolení poslanci sediaci na dvoch stoličkách svoje povinnosti. Robia si z nás dobrý deň a mi im to roky tolerujeme.

Možno raz príde skutočne nová kultúra a poslanci tu budú pre ľudí,  ale asi to bude až po tom keď im to tolerovať prestaneme.

Ako vidíme najširšie zadky z novej koalície majú práve poslanci „OĽANO“ a poslanci „Za ľudí“, teda strán, ktoré nás presviedčali o serióznosti.

Záverom uvediem zopár tých výnimočných, ktorým jedna stolička nestačí:

 

 • Strana „OĽANO“
  • Primátorka Poltára, Martina Brisudová.
  • Primátorka Skalice, Anna Mierna.
  • Primátor Turčianskych Teplíc, Igor Husa.
  • Starostka obce Chmeľnica, Zita Pleštinská.
  • Starostka obce Kunerád, Monika Kavecká.

 

 • Strana „Za ľudí“
  • Primátor Hlohovca, Miroslav Kollára.
  • Primátorka Lučenca, Alexandra Pivková.
  • Primátor Nitry, Marek Hattas.

 

 • Strana „Sme rodina“
  • Zástupca starostu v Bratislava – Dúbravka, Luboš Krajčír.

 

 • Strana „ĽSNS“
  • Primátor Soboty, Jozef Šimko.

 

 • Strana „Smer-SD“
  • Primátor L.Mikuláša, Ján Blcháč.
  • Primátor Michaloviec, Viliam Zahorčák.
  • Primátor Kežmarku, Ján Ferenčák.

 

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Ja nad čím sa zamyslieť!

12.04.2024

Keď si zvážime, že už v roku 2019 bol jeden deň, kedy vzlietlo až viac ako 230 tisíc dopravných lietadiel, naša snaha o obmedzovanie spaľovacích motorov v motorových vozidlách je ozaj smiešna. Je nad čím sa zamyslieť! Zobrazená mapka znázorňuje aktuálny stav momentálneho zahustenia leteckej premávky v danom okamihu. Zdroj: TikTok – [...]

To čo sme zažili my – to už naše deti nemajú šancu!

10.04.2024

Dnes sa mi dostali do rúk staré fotografie, ktoré navodili pekné spomienky na krásnu mladosť, ktorú som prežil a tak mi dovoľte trochu nostalgie. Začalo to fotografiami rôznych výrobkov z mojej mladosti, avšak najväčšie spomienky vyvolala fotografia zverejnená na videu z tanečných, ktorými si v danej dobe prešiel hádam každý mladý chlapec, či dievča. Bol začiatok [...]

Toto Vám nezabudnem, alebo vrchol arogancie v priamom prenose!

07.04.2024

Dúfam, že tento blog vydrží na titulke aspoň 30 minút a nie, ako môj posledný blog. Voľby sú za nami a dopadli ako dopadli. Ako obyčajne, časť obyvateľov je spokojná a časť nie. Voľby sú teda za nami a spoločnosť by sa mala ukľudniť a nie pokračovať v delení na zlých a dobrých, či inom. Všetci sme obyvatelia tejto krajiny a žabo-myšie vojny politikov a delenie [...]

Medveď

V košickej zoo sa Xene narodilo medvieďa Ares

19.04.2024 13:08

Jeho genetická hodnota je mimoriadne cenná pre európsky záchranný program.

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07, aktualizované: 13:20

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Na Slovensku od začiatku roka evidujú 390 prípadov čierneho kašľa

19.04.2024 12:21, aktualizované: 14:00

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 1099312x
Priemerná čítanosť článkov: 6544x

Autor blogu

Kategórie