Založ si blog

Nová Kočnerova opička ?

 

„To je moja opička  !“  – takto nejako sa vyjadril Kočner o bývalej štátnej tajomníčke M.Jankovskej.

 

Naša administratíva sa rozrástla o novú funkciu „Splnomocnenkyňa pre podporu rodiny“. Túto funkciu dostala na základe skutočne neodškriepiteľného „transparentného výberového konania“ poslankyňa za „Sme rodina“ pani Petra Krištúfková.

Však kto vie lepšie ako ona,  čo je to „rodina“. Kto má lepší životný príbeh, ako ona a teda tým aj predpoklady na danú funkciu.

Len jedno sa mi nepozdáva.  Keď som si vypočul jej odpovede na otázky novinárov, ako je to s jej stykmi na Mariana Kočnera, v súčasnosti obvineného z objednania vraždy J.Kuciaka a M.Kušnirovej, jej odpovede boli „Nie“ – „Nie“ – „Nie“ – „Nie“, …….. .

To mi jednoznačne pripomenulo správanie „Kočnerovej opičky“  bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti a bývalej sudkyne Moniky Jankovskej, ktorá je v súčasnej dobe väzobne trestne stíhaná. Tá keďže chcela zatajiť svoje kontakty na Mariána Kočnera, tak na otázky novinárov tiež „arogantne“ odpovedala „Nepoznám“ – „Neudržiavam“ – skrátka „Nie“ – „Nie“ – „Nie“ – „Nie“, …… . Pritom dôkazy o jej bohatej komunikácii s Kočnerom už boli známe z Threemy. Skrátka jej arogancia nemala hraníc.

Podobne aj v prípade pani novej splnomocnenkyne pre podporu rodiny pani Krištúfkovej, sa  v médiách už objavila nielen komunikácia s Kočnerom, ale i jej nejedno foto z jej pobytu na jeho lodi.

No neviem, nevyrástla nám tu druhá Monika Jankovská?

Koľko takých Moník Jankovských ešte v novej administratíve máme, či v budúcnosti bude transparentne na rôzne funkcie dosadených?

Ak sa na funkcie vyberajú takýto ľudia len po známosti, či straníckej príslušnosti, bez príslušnej odbornosti a morálnych predpokladov, pričom dokonca ich výber nie je vykonávaný transparentne, nemôžeme sa vôbec diviť, ako to v našej krajine vyzerá a vyzerať bude. Nemôžeme sa potom diviť ani tomu, že ich budú ovládať rôzni Kočnerovia.

Zmena bola potrebná, ale ako vidíme – „Nič sa nezmenilo“.

 

Prečítajte si:

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Rómske dievča vysúdilo 3000 €.

29.11.2023

Dnes som si v spravodajskej relácii vypočul, že rómske dievča vysúdilo 3000 €, ako kompenzáciu za to, že počas pandémie nemalo notebook a ani prístup na internet a tak sa nemohlo vzdelávať. Žalobu podala stará mama dievčatka a v danej kauze pojednával OS Prešov, ktorý v rozsudku rozhodol, že dievča (jej rodičia) dostane kompenzáciu už uvedených 3000 €. Daná vec ma [...]

Dôchodok – bez slov.

20.11.2023

Zdroj: TikTok: Radka0673 – [...]

Žobračenka?

13.11.2023

Prišiel rok 1989. Štrngalo sa kľúčmi a ľudia boli plní eufórie. Politici nám sľubovali druhé Švajčiarsko a švajčiarske dôchodky. Od tej doby uplynulo približne 34 rokov. Sme v NATO a EÚ. Aká je však realita? Sme najhorším štátom v EÚ! Predbieha nás už dokonca aj Ukrajina. Máme nefunkčné zdravotníctvo, problémové školstvo, nedostatočnú sociálnu politiku, [...]

fico, pellegrini, danko

Prieskum: Takmer dve tretiny ľudí si myslia, že vláda vydrží celé štyri roky

07.12.2023 23:27

Podľa krajov veria koalícii najčastejšie obyvatelia Trenčianskeho, Trnavského, Banskobystrického, Bratislavského a Žilinského kraja.

APTOPIX Netherlands World Press Photo

Katalóg World Press Photo nemá na obálke víťaznú fotografiu z Mariupolu

07.12.2023 23:19

Nadácia World Press Photo na obálku neumiestnila víťaznú fotografiu pre jej explicitný obsah.

Benátky, Taliansko

Aktivisti postriekali bahnom Baziliku svätého Marka v Benátkach

07.12.2023 22:42

Akciou protestovali proti podľa nich neadektávnym politikám v boji s klimatickou zmenou.

karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na výmene zajatcov i normalizácii vzťahov

07.12.2023 22:19

Azerbajdžan a Arménsko vedú dlhodobý konflikt o územie Náhorného Karabachu.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 1070634x
Priemerná čítanosť článkov: 6609x

Autor blogu

Kategórie