Založ si blog

Nová Kočnerova opička ?

 

„To je moja opička  !“  – takto nejako sa vyjadril Kočner o bývalej štátnej tajomníčke M.Jankovskej.

 

Naša administratíva sa rozrástla o novú funkciu „Splnomocnenkyňa pre podporu rodiny“. Túto funkciu dostala na základe skutočne neodškriepiteľného „transparentného výberového konania“ poslankyňa za „Sme rodina“ pani Petra Krištúfková.

Však kto vie lepšie ako ona,  čo je to „rodina“. Kto má lepší životný príbeh, ako ona a teda tým aj predpoklady na danú funkciu.

Len jedno sa mi nepozdáva.  Keď som si vypočul jej odpovede na otázky novinárov, ako je to s jej stykmi na Mariana Kočnera, v súčasnosti obvineného z objednania vraždy J.Kuciaka a M.Kušnirovej, jej odpovede boli „Nie“ – „Nie“ – „Nie“ – „Nie“, …….. .

To mi jednoznačne pripomenulo správanie „Kočnerovej opičky“  bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti a bývalej sudkyne Moniky Jankovskej, ktorá je v súčasnej dobe väzobne trestne stíhaná. Tá keďže chcela zatajiť svoje kontakty na Mariána Kočnera, tak na otázky novinárov tiež „arogantne“ odpovedala „Nepoznám“ – „Neudržiavam“ – skrátka „Nie“ – „Nie“ – „Nie“ – „Nie“, …… . Pritom dôkazy o jej bohatej komunikácii s Kočnerom už boli známe z Threemy. Skrátka jej arogancia nemala hraníc.

Podobne aj v prípade pani novej splnomocnenkyne pre podporu rodiny pani Krištúfkovej, sa  v médiách už objavila nielen komunikácia s Kočnerom, ale i jej nejedno foto z jej pobytu na jeho lodi.

No neviem, nevyrástla nám tu druhá Monika Jankovská?

Koľko takých Moník Jankovských ešte v novej administratíve máme, či v budúcnosti bude transparentne na rôzne funkcie dosadených?

Ak sa na funkcie vyberajú takýto ľudia len po známosti, či straníckej príslušnosti, bez príslušnej odbornosti a morálnych predpokladov, pričom dokonca ich výber nie je vykonávaný transparentne, nemôžeme sa vôbec diviť, ako to v našej krajine vyzerá a vyzerať bude. Nemôžeme sa potom diviť ani tomu, že ich budú ovládať rôzni Kočnerovia.

Zmena bola potrebná, ale ako vidíme – „Nič sa nezmenilo“.

 

Prečítajte si:

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

Ukrutne strádajúca ukrajinská mládež!

20.07.2024

Priatelia mi poslali niekoľko zaujímavých videí. Avšak ani nemuseli. V poslednej dobe sa s nimi akoby vrece roztrhlo! Ukazujú ťažký život Ukrajincov, ktorí museli utiecť pred vojnou do Európy. Ani tak sa nepozastavujem nad životným štýlom tých, čo žijú v Monaku, Švajčiarsku a iných vyspelejších štátoch Európy. Skôr ma zaujali tí, ktorí žijú u nás, či s nami [...]

Prudký obrat ZELENSKÉHO – pozýva Rusko na mierové jednania!

17.07.2024

Ešte pred pár dňami boli tí, čo vyzývali k mieru a podporovali mierové jednania na Ukrajine, nazývaní oficiálnymi mienkotvornými médiami ,teda nechvaľne známym mainstreamom, hercami a inou obdobnou progresívnou časťou spoločnosti ,rôznymi posmešnými a urážlivými pomenovaniami. V Českej republike im dokonca vymysleli posmešné pomenovanie „CHCIMÍROVIA„. [...]

Arogancia v priamom prenose!

15.07.2024

Práve prebieha tlačová konferencia hnutia PS za účasti jeho predsedu p. Michala Šimečku DPhil. Je neskutočné, čo títo mladí borci, ktorí zastupujú značnú časť Slovenska predviedli. Konkrétne mám na mysli vyjadrenie pána Šimečku, ktorý v svojom preslove doslova uviedol že „Nie sme tu preto, aby sme vláde pomáhali„! Toto jeho vyjadrenie je jasným [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 182
Celková čítanosť: 1153946x
Priemerná čítanosť článkov: 6340x

Autor blogu

Kategórie