Založ si blog

Myslia si, že všetci jeme seno!

 

Je naša vojenská zmluva s USA namierená proti Burundi?

Áno, túto otázku som si musel položiť, keď som si vypočul podcast s predsedom KDH M. Majerským, ktorý pôvodne vyučoval na gymnáziu „telesnú výchovu“ a „náboženskú výchovu„. Z jeho už uvedenej pracovnej činnosti plynie, že je „skutočne“ takpovediac  kovaným odborníkom na medzinárodnú politiku a právo. Takže jeho vyjadrenia k zmluve o vojenskej spolupráci s USA o ktorej sa práve jedná sú skutočne relevantné a mali by sme z nich vychádzať.

Ak som si správne zapamätal jeho výrok, že vojenská „zmluva s USA je len obranná a nie je namierená proti Rusku!“ Tak to je góóól a je to k popukaniu – či k plaču? Alebo si myslí, že všetci jeme seno?  Ako môže byť človek, ktorý si hovorí, že je nábožensky založený, taký pokrytec?  To chce povedať, že táto zmluva je  zameraná proti Česku?! Alebo nebodaj proti Maďarsku?! Alebo nebodaj proti Nemecku?! Či proti Poľsku?! Alebo je zameraná proti nejakým štátom z Afriky, napríklad takému Burundi ???? Myslím si, že pán Majerský by sa mal radšej vyjadrovať k tomu v čom sa vyzná a to náboženstvu a telesnej výchove.

Nebudem rozoberať jednotlivé aspekty tejto zmluvy, nakoľko sa o nej denne dosť hovorí, len nechápem tie lži, ktoré v súvislosti s ňou vypúšťajú z úst naši politici. Až si kladiem otázku, či sú to skutočne „naši“ politici a nie politici niekoho iného. Ak odhliadnem od vystúpení a upozornení rôznych aktivistov, či pána Chmelára a zoberiem v úvahu len názory skutočných odborníkov na medzinárodné právo, vojenské otázky, či medzinárodné vzťahy, tak výsledok je jednoznačný – táto zmluva nám nie je potrebná a je pre nás mimoriadne nevýhodná. Za všetkých odborníkov stačí si prečítať, či pozrieť niektoré z vystúpení takého odborníka akým je generál Jozef Viktorín, ktorý pôsobil ako riaditeľ odboru medzinárodnej integrácie, či riaditeľ odboru NATOI v sekcii zahraničných vzťahov MO SR a iných veliteľských sekciách. Jeho stanovisko je jednoznačne odmietavé. Pekne  a výstižne sa vyjadril aj k jednému zo strojcov tejto zmluvy a to MO Naďovi o ktorom povedal, že mu chýba „úcta a vzdelanie“.

Nakoľko sme členmi NATO a EÚ, nevidím najmenší dôvod uzatvárať vojenskú zmluvu s USA. Je tam jediný dôvod a to, že to potrebujú a chcú USA. Keby sme mali za to aspoň nejaké ekonomické výhody, ale to nie. Naopak nedostanem nič, len zničenú krajinu. Popravde nebral by som to ani za ekonomické výhody, nakoľko nechcem, aby boli na našom území žiadne cudzie vojská a to ani ruské, ani americké. Na druhej strane ako štát, by sme mali priateľsky spolupracovať tak s Rusmi, ako i Američanmi. Takto len nútime Rusov, aby z nás spravili miesto Ameriky jeden z cieľom svojich vojenských systémov a sme si na vine sami.

Neviem, ale podľa môjho názoru by konanie Naďa, Korčoka a s nimi spojených osôb, ktoré sa podieľali na príprave tejto nehoráznej zmluvy, po serióznom preskúmaní možno mohlo naplniť aj skutkovú podstatu trestného činu vlastizrady, prípadne inú skutkovú podstatu niektorého z trestných činov zameraných proti základom štátu.

Myslím si, že o pravých skutočnostiach za ktorých táto zmluva vznikla sa pravdu nikdy nedozvieme, nakoľko ju vie len veľmi úzky kruh osôb a tie zrejme majú sakramenské dôvody, aby ich neprezradili.

Vyhlásenie:

Tento článok vyjadruje len názory autora a jeho chápanie popisovanej situácie, ktoré získal v tom-ktorom čase,  z jemu dostupných informácií, pričom neobsahuje žiadne tvrdenia. Jeho cieľom nie je znevážiť, haniť, či inak poškodiť žiadny štát, politika, žiadnu, konkrétnu osobu, profesiu, či skupinu osôb, len slobodne vyjadriť svoj názor na danú situáciu, či spoločenský problém.

 

Zdroj:

1 – https://ereport.sk/video-general-jozef-viktorin-panovi-ministrovi-nadovi-chyba-ucta-a-vzdelanie/ 

 

Linky na niektoré články autora:

1 – Poznal som krajinu kde mamička mohla nechať dieťa v kočíku pred obchodným domom samé bez dozoru!

2 – Vedome vychovávame násilníkov a sme s tým spokojní!

3 – Čo to stvára vláda s našími deťmi a vnúčatami?

4 – Nasadíme proti Rusku atómové zbrane?

5 –  Malý muž s veľkými mindrákmi, ktorý ktorý nechce len kúriť a svietiť – alebo problémy malého muža s veľkým egom!

6 – Neschopnost OLANO riadiť, argumentovaťriadit a vznik nových našich ľudí!

7 – Arogancia a spupnosť generálnej prokuratúry!

8 – Hanba slovenského súdnictva pokračuje!

9 – Spravodlivosť po slovensky a výsmech ľuďom tohto štátu.

10 – Ako si nás naši spojenci z USA a NATO vážia!

 

 

Európska únia nás systematicky ničí

21.11.2022

Európska únia nás systematicky ničí a poškodzuje všetky jej štáty! Je to úmysel, neschopnosť, alebo hlúposť jej čelných predstaviteľov? Od počiatku som bol zástancom EÚ. Danému projektu som veril a podporoval ho. Myšlienka mierovej spolupráce európskych krajín bola podľa mňa krok správnym smerom a mala viesť k zvyšovaniu životnej úrovne a bezpečnosti jej [...]

Nevadí ani vražda a pre istotu navrhneme imunitu.

18.11.2022

Je tomu už zopár mesiacov, čo sa udiala v priestoroch saudsko-arabského konzulátu v Istambule mimoriadne krutá vražda novinára Džamála Chášakdžího. Tento žil v exile v USA a na konzulát si prišiel len vymeniť doklady z dôvodu svadby. Vražda prebehla skutočne mimoriadne kruto, nakoľko po vražde mali jeho telo rozrezať a z priestorov konzulátu vyniesť po častiach v [...]

Len nás tam pustite a dôkazov bude ako húb po daždi

17.11.2022

Vojna na Ukrajine, je hroznou tragédiou pre jej obyvateľov, no nielen pre nich. Trpí ňou celá Európa. Len pred pár hodinami zasiahla územie Poľska raketa, o ktorej všetci vojnoví štváči hneď tvrdili, že išlo o ruskú raketu, ktorá zasiahla územie členského štátu NATO, že bola napadnutá územná celistvosť štátov NATO a že NATO by malo rázne odpovedať a aktivovať [...]

IS, islamsky stat, mosul, irak

Vodcu Islamského štátu Kurajšího zabili. Strieda ho ďalší Kurajší

30.11.2022 17:02, aktualizované: 17:43

Abú Hasan Hášimí Kurajší ktorý stál na čele skupiny od marca, zahynul "v boji proti nepriateľom".

Stoltenberg

NATO nevníma Čínu ako protivníka, sledujeme ale jej rozvoj, povedal Stoltenberg

30.11.2022 16:51

Ministri v Bukurešti hovorili aj o ambicióznom vojenskom a technologickom pláne Pekingu.

Polícia / Policajná páska /

Manželku zabil a rozštvrtil. V prípade brutálnej vraždy z Budče ukončili vyšetrovanie

30.11.2022 15:17

Mužovi hrozí v prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy až doživotný trest.

György Gyimesi

VIDEO: Ako Gyimesi učil Pčolinského správne vyslovovať meno György

30.11.2022 14:46

Pčolinský: Dúfam, že som vaše meno vyslovil správne. Gyimesi: Nie, nesprávne. Pčolinský: Prosím, opravte ma.

eduard

"Najväčšia hlúposť je diskutovať o hlúposti s hlúpymi" (Aristoteles).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 629059x
Priemerná čítanosť článkov: 5617x

Autor blogu

Kategórie